logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Velikonoce ve školce

K Velikonocům náleží tradice, jaro a také mláďátka. Děti poznávaly zvířátka a jejich mláďata. Návštěva Ekocentra se dětem moc líbila. Mohly si zde prohlédnout různá zvířátka. Některá zvířata jsme si mohli i pochovat nebo pohladit. Děti obdivovaly aligátora, agamu, želvy nebo různé hlodavce. Mohly si pohladit hada a pochovat mnohonožku. Prohlédly si též hadí kůži a kůži pavouka. Z klece na nás pokřikoval papoušek. Předškoláci mohli plnit různé úkoly. Třída Soviček navštívila gymnázium, kde jim byly promítány 3D filmy o zvířátkách. Předškoláci se zúčastnili soutěže pořádané MDDM, tvořili na téma „Velikonoční kraslice.“  

Ve školce jsme se učili nové písničky, básničky a pohybové hry. Zvířátka jsme malovali, modelovali, tvořili a stavěli pro ně obydlí například z kostek nebo stavebnic.

Před Velikonocemi jsme vysazovali osení a vyráběli přání k Velikonocům. Děti se učily o tradicích velikonočních svátků. Názorně jsme si ukázali koledování s pomlázkou a vajíčky. Děti se naučily koledu. Venku děti hledaly velikonoční výzdobu.

autor příspěvku: Lichtenbergová Jitka
vydáno: 10. 4. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Vzdálená země

Vzdálená země

Vzdálené země bylo téma posledních týdnů v mateřské škole. Všichni se stali na chvíli indiány nebo piráty, kteří cestují po nejrůznějších kontinentech…

Loučení se školkou

Loučení se školkou

Na závěr docházky do mateřské školy se předškoláci zúčastnili pasování školáků a výletu s přespáním …

Cesta za pokladem

Cesta za pokladem

Děti ze školky se vydaly k Boreckým rybníkům, kde plnily různé úkoly na stanovištích, od vědomostních po sportovní. Na konci předaly zasloužené žetony a vyluštily tajenku ….