logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Volitelné předměty

Dle školního vzdělávacího programu, který najdete ZDE, mají žáci na 2. stupni možnost volby předmětů. Vzhledem k tomu, že to má vliv na učební úvazky učitelů a rozvrh hodin, předměty se volí předem (do 30. dubna). Volba předmětů se týká pouze běžných tříd (ve speciálních třídách mají žáci navýšený počet hodin pracovních činností).

Na internetovou stránku, kde se předměty volí, se dostanete buď přes web Bakalářů nebo po kliknutí na žluté tlačítko.

volba predmetu

Pro 6. ročník je v nabídce 7 předmětů (německý jazyk, ruský jazyk, speciální seminář z českého jazyka, seminář z českého jazyka, seminář z matematiky, konverzace v anglickém jazyce a práce se dřevem). Většina předmětů se volí pouze na rok, německý a ruský jazyk se vybírá na 4 roky (až do 9. třídy).

Pro 7. ročník je na výběr 8 předmětů (speciální seminář z českého jazyka, seminář z matematiky, dějepisný seminář, zeměpisná praktika, přírodovědná praktika, práce se dřevem, konverzace v anglickém jazyce, fyzikální praktika). Předměty si volí jen ti žáci, kteří si dříve nezvolili cizí jazyk (ruský či německý).

Od 8. ročníku mají všichni žáci povinně dva cizí jazyky. K angličtině, kterou mají v naší škole všechny děti od 1. třídy, si někteří zvolili druhý cizí jazyk k 6. třídy, ostatní si ho musí zvolit pro 8. a 9. ročník.

autor příspěvku: Mgr. Fous Martin
vydáno: 27. 3. 2024

Mohlo by vás zajímat …

Výlet do Kozodoje

Výlet do Kozodoje

Na začátku dubna se celá škola vydala na výlet do Karlových Varů na farmu Kozodoj.

Jaro ve školce

Jaro ve školce

Jaro je tu a tak si o něm povídají i děti v mateřské škole …