logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Známe vítěze školní soutěže v angličtině

To, že děti rády soutěží, už víme. Proto jsme pro ně i letos připravili školní kola soutěží v konverzaci v angličtině. Děti ze 4. a 5. tříd měřily své síly v pondělí 10. února 2020. Jejich úkolem bylo se anglicky představit, popsat obrázek, zazpívat anglickou písničku či říct básničku a odpovídat porotě. Žáci druhého stupně soutěžili už ve středu 5. února 2020 a jejich úkoly byly až na básničku či písničku obdobné. A jak to všechno dopadlo?

Soutěžechtivých čtvrťáků a páťáků se sešla spousta a jejich výkony byly  skutečně vyrovnané. Děti se velmi snažily a porota to měla opravdu těžké. Nakonec ve svých kategoriích zvítězili Duc Thanh Nguyen (4.A) a Šimon Vítek (5.B), druhé místo obsadili Zdeněk Hazuka (4.A) a J.S. (5.A), třetí skončili Gabriela Kässová (4.C) a Jakub Draský (5.B). Vítězové nás budou reprezentovat v okresním kole soutěže „Angličtina nás baví“ ve čtvrtek 20. února 2020, které se uskuteční na ZŠ Jazyků v Karlových Varech.

Soutěžící žáci z druhého stupně byli rozděleni do dvou kategorií. Jednu katgorii (I.A) tvořili žáci 6. a 7. tříd, druhou kategorii (II.A) žáci 8. a 9. tříd. Všichni žáci se svých úkolů chopili zodpovědně, zejména kategorie starších žáků byla velmi vyrovnaná a výkony opravdu slibné. Vyhráli ti nejlepší – letos jimi jsou Václav Balaž (7.B) a Adam Kodl (9.B). Na druhých místech skončili Ladislav Danč (6.A) a S.P. (9.A) a třetí místo obsadili Petr März (6.B) a Petra Štefková (9.B). Také vítězové kategorií I.A a II.A postupují do okresního kola. To se uskuteční v pátek 14. února 2020 v MDDM v Karlových Varech.

A co řít na závěr? Velký dík patří všem žákům, kteří našli odvahu poměřit své schopnosti a dovednosti, protože spousta z nich tak překonala jisté obavy a pochybnosti a naopak nasbírala cenné zkušeonosti, které jim v příštích letech mohou být výhodou. Byli jste skvělí! Děkuji také kolegům, kteří se do organizace soutěží zapojili.

Všem postupujícím budeme držet palce a věříme, že se v žádné konkurenci neztratí.

Tým učitelů angličtiny


Pozn. U žáků, jejichž jména nejsou zobrazena celá, nedali jejich zákonní zástupci souhlas k jejich uvedení na webu.

autor příspěvku: Mgr. Frýdlová Michaela
vydáno: 10. 2. 2020

Mohlo by vás zajímat …

Sportovní olympiády

Sportovní olympiády

V květnu se konaly dvě tradiční soutěže pořádané MDDM Ostrov, ve kterých se utkaly ostrovské základní školy …