logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Známe vítěze školní soutěže v angličtině

To, že děti rády soutěží, už víme. Proto jsme pro ně i letos připravili školní kola soutěží v konverzaci v angličtině. Děti ze 4. a 5. tříd měřily své síly v pondělí 10. února 2020. Jejich úkolem bylo se anglicky představit, popsat obrázek, zazpívat anglickou písničku či říct básničku a odpovídat porotě. Žáci druhého stupně soutěžili už ve středu 5. února 2020 a jejich úkoly byly až na básničku či písničku obdobné. A jak to všechno dopadlo?

Soutěžechtivých čtvrťáků a páťáků se sešla spousta a jejich výkony byly  skutečně vyrovnané. Děti se velmi snažily a porota to měla opravdu těžké. Nakonec ve svých kategoriích zvítězili Duc Thanh Nguyen (4.A) a Šimon Vítek (5.B), druhé místo obsadili Zdeněk Hazuka (4.A) a J.S. (5.A), třetí skončili Gabriela Kässová (4.C) a Jakub Draský (5.B). Vítězové nás budou reprezentovat v okresním kole soutěže „Angličtina nás baví“ ve čtvrtek 20. února 2020, které se uskuteční na ZŠ Jazyků v Karlových Varech.

Soutěžící žáci z druhého stupně byli rozděleni do dvou kategorií. Jednu katgorii (I.A) tvořili žáci 6. a 7. tříd, druhou kategorii (II.A) žáci 8. a 9. tříd. Všichni žáci se svých úkolů chopili zodpovědně, zejména kategorie starších žáků byla velmi vyrovnaná a výkony opravdu slibné. Vyhráli ti nejlepší – letos jimi jsou Václav Balaž (7.B) a Adam Kodl (9.B). Na druhých místech skončili Ladislav Danč (6.A) a S.P. (9.A) a třetí místo obsadili Petr März (6.B) a Petra Štefková (9.B). Také vítězové kategorií I.A a II.A postupují do okresního kola. To se uskuteční v pátek 14. února 2020 v MDDM v Karlových Varech.

A co řít na závěr? Velký dík patří všem žákům, kteří našli odvahu poměřit své schopnosti a dovednosti, protože spousta z nich tak překonala jisté obavy a pochybnosti a naopak nasbírala cenné zkušeonosti, které jim v příštích letech mohou být výhodou. Byli jste skvělí! Děkuji také kolegům, kteří se do organizace soutěží zapojili.

Všem postupujícím budeme držet palce a věříme, že se v žádné konkurenci neztratí.

Tým učitelů angličtiny


Pozn. U žáků, jejichž jména nejsou zobrazena celá, nedali jejich zákonní zástupci souhlas k jejich uvedení na webu.

autor příspěvku: Mgr. Frýdlová Michaela
vydáno: 10. 2. 2020

Mohlo by vás zajímat …

Souboj Titánů

Souboj Titánů

Účastníci celoroční školní soutěže Souboj Titánů vyrazili za odměnu na laser game do Karlových Varů.

Zeměpisná olympiáda

Zeměpisná olympiáda

Zeměpisná olympiáda je oborovou soutěží, určenou pro všechny žáky, které ve škole zajímá zeměpis, mají znalosti o přírodě i lidské společnosti. Našim žákům se letos velmi dařilo a několik z nich reprezentovalo školu v krajském kole.