logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Deváťáci na průmyslovce

Již řadu let organizuje SPŠ Ostrov oblíbenou akci Technika je zábava, kterou se snaží oslovit zájemce o studium technických oborů. Poslední říjnový den se této akce zúčastnili i vybraní deváťáci z naší školy. Nejprve se ve školních dílnách pokusili z nerezového plíšku vyrobit vojenskou známku na krk. Přestože někteří z nich pracovali poprvé s raznicí či vrtačkou, prokázali manuální zručnost a výsledné dílo, které si mohli odnést domů, bylo velmi zdařilé. Úspěch podtrhuje také to, že při práci nebyla prolita ničí krev. Ve druhé části projektového dne se v počítačové učebně seznámili se vzdělávacími mikropočítači BBC micro:bit, na kterých si pod vedením lektora zkoušeli základy programování. Také tato činnost řadu z nich oslovila.

Organizátorům z průmky tak patří velké poděkování za to, že tímto projektem pomáhají žákům v nelehkém rozhodování, kam jít dál po ZŠ.

autor příspěvku: Mgr. Pícha Radek
vydáno: 5. 11. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Korsika 2024

Korsika 2024

V pátek 17.5. vyrazila skupina žáků z naší školy na zahraniční zájezd na Korsiku. AKTUALIZACE 23.5. 9:25 hod.

Vánoční turnaje

Vánoční turnaje

Ve dnech 20. a 21. prosince se konal první ročník Vánočního turnaje žáků 2. stupně. Dívky se utkaly v přehazované, chlapci soupeřili o titul nejlepší třídy ve florbale.