logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Deváťáci na průmyslovce

Již řadu let organizuje SPŠ Ostrov oblíbenou akci Technika je zábava, kterou se snaží oslovit zájemce o studium technických oborů. Poslední říjnový den se této akce zúčastnili i vybraní deváťáci z naší školy. Nejprve se ve školních dílnách pokusili z nerezového plíšku vyrobit vojenskou známku na krk. Přestože někteří z nich pracovali poprvé s raznicí či vrtačkou, prokázali manuální zručnost a výsledné dílo, které si mohli odnést domů, bylo velmi zdařilé. Úspěch podtrhuje také to, že při práci nebyla prolita ničí krev. Ve druhé části projektového dne se v počítačové učebně seznámili se vzdělávacími mikropočítači BBC micro:bit, na kterých si pod vedením lektora zkoušeli základy programování. Také tato činnost řadu z nich oslovila.

Organizátorům z průmky tak patří velké poděkování za to, že tímto projektem pomáhají žákům v nelehkém rozhodování, kam jít dál po ZŠ.

autor příspěvku: Mgr. Pícha Radek
vydáno: 5. 11. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Stezka odvahy

Stezka odvahy

Každý rok na přelomu měsíců říjen a listopad se na naší škole koná strašidelná Halloweenská stezka odvahy …

Pozvání na hokej

Pozvání na hokej

Celkem 4 třídy využily nabídku zdarma se zúčastnit hokejového zápasu HC Energie Karlovy Vary…

Exkurze do TRUCK Union

Exkurze do TRUCK Union

Žáci posledního ročníku budou za několik měsíců odevzdávat přihlášky na střední školy. Při výběru vhodného oboru mohou pomoci exkurze do podniků v našem kraji, které financuje Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje …