logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Prosinec v 0.A

Poprvé jsme s dětmi navštívili keramickou dílnu, kde jsme si vyzkoušeli práci s hlínou, děti zvládly vyválení hlíny, vykrajování a zdobení barevnými kamínky. Po vypálení měly nádherné dárečky pro rodiče.

Navštívili jsme Vřídlo a Divadlo v Karlových Varech, s představením Betlémská hvězda, které nás seznámilo s legendou o narození Ježíška a s písněmi, které byly na jeho počest složeny po celém světě.

Při výtvarné výchově a pracovních činnostech děti vyráběly adventní věnce, čerty z ruliček od toaletního papíru, komety, kterými jsme s dětmi vyzdobili vánoční stromečky na náměstí.

Navštívili jsme Klášterní areál v Ostrově, kde probíhala výstava betlémů. I naše třída se soutěže zúčastnila s betlémem, který jsme společně vyrobili při výtvarné výchově.

Při vánoční besídce jsme si vyzkoušeli některé vánoční zvyky, jako pouštění lodiček, krájení jablíčka a za zpěvu koled jsme počkali na Ježíška, který dětem z naší třídy přinesl spoustu dárků.

autor příspěvku: Bc. Hrubá Lenka
vydáno: 7. 1. 2024

Mohlo by vás zajímat …

0.A v červnu

0.A v červnu

V měsíci červnu jsme s dětmi během témat poznávali svět, blíže jsme si představili světadíly Afriku, Austrálii a Ameriku, zahráli si na …

0.A v květnu

0.A v květnu

V měsíci květnu jsme s dětmi z přípravné třídy probírali několik zajímavých témat – Moje maminka, Malý zahradník, Na louce a u rybníka, Den dětí …

Botanická zahrada

Botanická zahrada

Třídy 0.A, 2.C, 3.C, 4.C a 5.C se společně vypravily na exkurzi do Bečovské botanické zahrady …