logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Sbírka školních živočichů

Sbírka školních živočichů má nový přírůstek – samičku ježka bělobřichého. Tato mladá samička rozšířila naši malou ZOO, ve které máme už akvarijní ryby, plazy (agamy, anolise, chameleona, užovku) a párek morčat. Všichni tito živočichové slouží jako názorná pomůcka pro hodiny přírodopisu a  zpestřují  i hodiny praktického semináře přírodopisu, kde se o ně žáci v rámci výuky mohou také starat či je pomáhat  krmit. Snažíme se sbírku rozšiřovat o živočichy zajímavé a hlavně neagresivní, aby s nimi mohli žáci v případě zájmu i manipulovat, pochovat si je, pohladit je nebo si je alespoň blíže prohlédnout. 

Terária a akvária před časem prošla malou renovací. Byly do nich vsazeny rostliny, které živočichům navozují pocit přírodního prostředí a poskytují jim i přirozený úkryt, stěny byly polepeny dekorativní tapetou, která toto prostředí vhodně doplňuje.

Je důležité říci, že celá naše sbírka živočichů by nemohla být zakoupena bez příspěvků všech členů SRPŠ. Z těchto peněz je také hrazena další jejich péče (krmivo, podestýlky aj.). Za tento příspěvek bychom chtěli všem členům SRPŠ velmi poděkovat. Zároveň bychom také chtěli požádat všechny, kteří by měli možnost naše zvířátka jakkoli sponzorovat (například pokud by měli přístup k přírodní štěpce nebo hoblinám, které slouží jako podestýlka) či rostlinám (potos, malé sukulenty), aby se nám přihlásili, budeme rádi za každou pomoc.

Pro všechny, kteří ještě neměli možnost si naši mini ZOO prohlédnout, přikládáme fotky včetně fotografií našeho nového přírůstku.

autor příspěvku: Mgr. Machalová Lenka
vydáno: 12. 11. 2019

Mohlo by vás zajímat …

Zápisy z třídních schůzek

Zápisy z třídních schůzek

Během školního roku se konají v základní a mateřské škole třídní schůzky. Návštěvnost je tradičně veliká. Aby si mohli zákonní zástupci dětí a žáků připomenout obsah schůzky ….

Nemůžete něco najít?

Nemůžete na webu něco najít, zkuste to tady, případně použijte vyhledávání. Průběžně sledujeme, co návštěvníci stránek hledají, a do článku to doplňujeme.

Jak zjistit, zda je žák ve škole

V základní škole používáme přístupový systém od společnosti Z-WARE k evidenci přítomnosti žáků ve škole. Aby zákonní zástupci dítěte zjistili, zda žák dorazil úspěšně do školy, případně zda z ní už...