logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Školanda 3.A, 5.B a 8.A

čtvrtek 16.6.

Po včerejším celodenním výletu se dnešní den odehrával v odpočinkovější formě činností, abychom děti mohli navrátit do milující rodičovské náruče v co nejlepší kondici. Dopoledne probíhalo převážně prohlubováním školních vědomostí a dovedností a po obědě už na děti čekala úniková hra, kterou pro ně připravila maminka Lucky Javůrkové z 8.A. Děti spolupracovaly ve smíšených týmech a všem se podařilo ve stanoveném limitu získat poklad. Večer na páťáky čeká bradavický ples a na všechny pak noční stezka odvahy. Zatím se školanda vydařila a doufejme, že to tak i vydrží. Tímto se loučíme a těšíme se na viděnou v Ostrově.

středa 15.6.

Jak jsme včera slíbili, hlásíme se z celodenního výletu. Počasí nám přálo, a tak se vracíme bohatší o skvělé zážitky, o nejmenovaný (radši) počet kilometrů, spousty suvenýrů pro rodiče a ve většině případů chudší o celé kapesné, protože nejčastější otázkou bylo:,, A bude tam nějaký obchod, kde si můžeme něco koupit?” I když máme ještě nějaký ten kilometřík do areálu před sebou, nálada je skvělá a naši výletníci zřejmě ještě budou mít dostatek energie, aby smlouvali o večerku. Zatím zdravíme všechny domů a zítra se opět ozveme.

úterý 14.6.

Po překvapivě klidné noci a výborné snídani si děti nejprve upevňovaly své znalosti ve třídách a poté už na ně čekalo velké policejní dobrodružství. Rodiče se však nemusí lekat. Jejich děti se neocitly v roli obviněných, nýbrž si zábavnou formou plnou soutěžních úkolů vyzkoušely práci kriminalistů. Jejich úkolem bylo vyřešit skutečný případ, který PČR v Karlovarském kraji řešila před dvěma lety. Na základě úspěšného týmového zvládnutí zadaného úkolu dostávaly nové a nové stopy, které je pak dovedly ke zdárnému vyřešení případu. Všichni naši detektivové pracovali v plném nasazení a na své výsledky byli náležitě pyšní. Po tomto výkonu jsme si pochutnali na obědu a vyrazili jsme vstříc novým zážitkům do Libé a jejího okolí. S dalšími zprávami se ozveme opět zítra z celodenního výletu.

pondělí 13.6.

Po příjezdu do Libé a po chutném obědě (viz foto jídelníčku) jsme překročili státní hranici se SRN a navštívili krásné bavorské město Hohenberg, kde si místní minimálně půl hodiny nemohli nakoupit, neboť jediný zdejší supermarket obsadili naši koupěchtiví žáci. Po návratu do ČR jsme se zastavili u tvrze Pomezná a náš desetikilometrový poznávací výlet jsme úspěšně završili návratem na základnu. Kdo si myslí, že dětem po výletu došla energie, velmi se mýlí, neboť chvíle před večeří i po ní strávily hraním míčových i jiných her. A trochu se obáváme, že si nějakou energii ještě ušetřily na dobu po večerce. Přejeme všem rodičům klidný večer a zítra se opět (dovolí-li to signál) ozveme.

autor příspěvku: Mgr. Machalová Lenka
vydáno: 15. 6. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Vlastivědná exkurze

Vlastivědná exkurze

Žáci 5.A a 5.B se vydali na výlet do Prahy, aby si tak doplnili učivo z vlastivědy.

Korunovační klenoty

Korunovační klenoty

V březnu se naši žáci vydali na hrad Loket, kde si prohlédli unikátní putovní výstavu ,,Korunovační klenoty na dosah“.