logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Výlet do Drážďan

Žáci 8.ročníku se v pondělí 18.12. zúčastnili adventního výletu do německých Drážďan, hlavního města Saska. Jelikož tato metropole patří ke kulturním perlám Německa, nemohli jsme si nechat ujít nejprve prohlídku stěžejních barokních a novorenesančních památek. Navštívili jsme věhlasný Zwinger, Semperoper a Hofkirche, odkud jsme se přesunuli k ikonické Frauenkirche. Tento nádherný kostel jsme měli možnost navštívit i zevnitř. Žáky jsme u prohlídky seznámili s historií Drážďan včetně smutné vzpomínky na jejich bombardování.

Hlavním hřebem programu pak byla návštěva jednoho z největších vánočních trhů Striezelmarkt, který se tu každoročně koná už od r.1434. Naši pokročilí i začínající němčináři se na trhu skvěle orientovali, zakoupili si sami typické vánoční dobroty, někteří si odváželi i krásné německé suvenýry a ti nejodvážnější se dokonce rozhodli i pro instruovanou výrobu tradičních vánočních mýdel.

Kouzelná atmosféra tohoto nádherného trhu se dotkla každého z nás a celá skupina odjížděla s příjemným pocitem hezkého zážitku. Rozhodně chceme v této tradici pokračovat i v dalších letech, neboť půvab německých vánočních trhů je nepřekonatelný.

autor příspěvku: Kateřina Macurová
vydáno: 20. 12. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Vánoční turnaje

Vánoční turnaje

Ve dnech 20. a 21. prosince se konal první ročník Vánočního turnaje žáků 2. stupně. Dívky se utkaly v přehazované, chlapci soupeřili o titul nejlepší třídy ve florbale.

8.A na místě činu

8.A na místě činu

Třída 8.A vyrazila do Chebu, kde v místním muzeu navštívili expozici věnovanou známému vojevůdci Albrechtu z Valdštejna, který byl na toto místě v únoru 1634 ….

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Na divadelní prohlídky lázeňských měst v naše kraji vyjelo několik tříd z naší školy. Třídy 6.C, 7.C a 8.C společně objevovaly…