logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Výlet do Drážďan

Žáci 8.ročníku se v pondělí 18.12. zúčastnili adventního výletu do německých Drážďan, hlavního města Saska. Jelikož tato metropole patří ke kulturním perlám Německa, nemohli jsme si nechat ujít nejprve prohlídku stěžejních barokních a novorenesančních památek. Navštívili jsme věhlasný Zwinger, Semperoper a Hofkirche, odkud jsme se přesunuli k ikonické Frauenkirche. Tento nádherný kostel jsme měli možnost navštívit i zevnitř. Žáky jsme u prohlídky seznámili s historií Drážďan včetně smutné vzpomínky na jejich bombardování.

Hlavním hřebem programu pak byla návštěva jednoho z největších vánočních trhů Striezelmarkt, který se tu každoročně koná už od r.1434. Naši pokročilí i začínající němčináři se na trhu skvěle orientovali, zakoupili si sami typické vánoční dobroty, někteří si odváželi i krásné německé suvenýry a ti nejodvážnější se dokonce rozhodli i pro instruovanou výrobu tradičních vánočních mýdel.

Kouzelná atmosféra tohoto nádherného trhu se dotkla každého z nás a celá skupina odjížděla s příjemným pocitem hezkého zážitku. Rozhodně chceme v této tradici pokračovat i v dalších letech, neboť půvab německých vánočních trhů je nepřekonatelný.

autor příspěvku: Kateřina Macurová
vydáno: 20. 12. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Den dětí v 8.C

Den dětí v 8.C

Třída 8.C oslavila Den dětí výletem do Karlových Varů, kde na žáky čekala úniková hra Jamese Bonda …

Výlet za jeleny

Výlet za jeleny

Třída 8.B vyrazila do Jelení na výlet s přespáním, mezi zvířaty a bez signálu. Jak se akce povedla, si můžete prohlédnout ve videu.

Itálie 2024

Itálie 2024

V pondělí 20.5. vycestovali žáci z 5.A, 6.B a 8.A do Itálie na poznávací zájezd …