logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Čím jednou budou (4) ?

Žáci v 2. B i nadále poznávají díky svým rodičům různá povolání. Tentokrát nás navštívil Toníkův tatínek se svou kolegyní a služebními psy, aby žáky seznámil s prací ve věznici. 

Milým překvapením byla stopovací hra, kterou si pro nás pan Liška připravil. Žáci se rozdělili do skupinek a zkoušeli se domluvit, jak svého spolužáka v roli pejska dovedou do cíle, aniž by promluvili. Vyzkoušeli si týmové jednání, trpělivost a pozornost. Alternativa hry Samá voda byla skvělou volbou, žáci s velkým zaujetím několik minut trénovali své smysly. 

Dokonalou tečkou byla samotná kynologická ukázka, kterou pan Liška přizpůsobil věků žáků a vysvětlil jim, jak se takový pejsek musí také vše postupně naučit. Žáci byli zapojeni do výcviku a na malou chvilku se tak stali psím učitelem. 

autor příspěvku: Mgr. Malcátová Ivana
vydáno: 21. 6. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Řád zlaté knihy

Řád zlaté knihy

Druhé třídy se také v letošním roce zapojily do akce, kterou podporuje i Městská knihovna Ostrov, a která u dětí vzbuzuje lásku ke knihám

Čím jednou budou (3) ?

Čím jednou budou (3) ?

Třídou 2.B stále proplouvá téma POVOLÁNÍ aneb Čím jednou budu? Žáci si tentokrát na vlastní kůži vyzkoušeli profesi, ve které musíte mít stále duši dítěte a veliké srdce. Ano, je to práce s těmi nejmenšími! Hrát si, cvičit, zpívat, povídat si, ale hlavně ….

Čím jednou budou (2) ?

Čím jednou budou (2) ?

Tak si představte, že žáci z 2. B v pondělí vyměnili školu za práci v Tescu. Nastoupili na ranní směnu a hned byli …