logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Řád zlaté knihy

Druhé třídy se také v letošním roce zapojily do akce, kterou podporuje i Městská knihovna Ostrov, a která u dětí vzbuzuje lásku ke knihám.

„Základní školy mohou- a také by měly – domácí čtení doplňovat. Dětem, kterým doma nikdo nečte, mohou navíc poskytnout příležitost ke každodennímu kontaktu s psaným slovem. Je to osvědčený způsob, jak vzbudit u dětí a mládeže zájem o knihy, rozvíjet jejich potřebu číst, vychovávat z nich čtenáře. Výzkumy dokazují, že čtenáři – lidé, kteří hodně a rádi čtou – dosahují lepších studijních a pracovních výsledků než „nečtenáři“ a dokážou si lépe poradit s životními výzvami.“

Kampaň Celé Česko čte dětem by měla přesvědčit nás všechny, abychom svým ratolestem každodenním předčítáním věnovali tak málo a zároveň mnoho.

Žáci se téměř každý den po celý školní rok aktivně zapojili do tohoto projektu, který podporuje šíření myšlenky o důležitosti předčítání. Vedením Deníčku naruby, kde známkovali své rodiče, učitele, sourozence a návštěvou knihovny, splnili podmínku, aby jim na konci školního roku udělil pan král Jan Bureš s královnou Irenou Leitnerovou Řád zlaté knihy.

Naše mise ve druhém ročníku končí, žáci byli pasováni na čtenáře a byly jim uděleny řády. V předčítání a čtení budeme samozřejmě pokračovat a s velkou chutí se zapojíme i do dalších akcí, které si pro nás knihovna připraví.

Děkuji za spolupráci všem rodičům.

autor příspěvku: Mgr. Malcátová Ivana
vydáno: 21. 6. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Čím jednou budou (4) ?

Čím jednou budou (4) ?

Žáci v 2. B i nadále poznávají díky svým rodičům různá povolání. Tentokrát nás navštívil Toníkův tatínek se svou kolegyní a služebními psy …

Čím jednou budou (3) ?

Čím jednou budou (3) ?

Třídou 2.B stále proplouvá téma POVOLÁNÍ aneb Čím jednou budu? Žáci si tentokrát na vlastní kůži vyzkoušeli profesi, ve které musíte mít stále duši dítěte a veliké srdce. Ano, je to práce s těmi nejmenšími! Hrát si, cvičit, zpívat, povídat si, ale hlavně ….

Čím jednou budou (2) ?

Čím jednou budou (2) ?

Tak si představte, že žáci z 2. B v pondělí vyměnili školu za práci v Tescu. Nastoupili na ranní směnu a hned byli …