logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Nové děti ve školce

1. rozdělení dětí do tříd

Ve školním roce 2021/22 budou v mateřské škole 4 třídy s názvem Myšky, Opičky, Sovičky a Žabičky. Rozdělení dětí do tříd a jména učitelek, případně asistentek, najdete ZDE.

2. školní směrnice – školní řád mateřské školy, vnitřní řád školní jídelny a úplata za předškolní vzdělávání

Jedná se důležité dokumenty, se kterým je vhodné se seznámit. Obsahuje mimo jiného práva a povinnosti dětí a jejich zákonných zástupců, informace o fungování školky a jídelny, placení školy apod. Stáhnout si je můžete z internetových stránek školy po kliknutí ZDE.

3. co dětem připravit do školy

Po kliknutí ZDE najdete seznamy věcí, které je potřeba na září připravit.

4. třídní schůzky

V úterý 24.8. se koná od 16:30 hod. schůzka s rodiči nových dětí, na které budou zákonní zástupci dětí seznámeni s pedagogy a budou zodpovězené případné dotazy.

5. internetové stránky systému Bakaláři  matrika.zsamsostrov.cz

Tyto internetové stránky jsou hlavním komunikačním prostředkem s rodiči. Aby se na ně mohli podívat, musí získat přihlašovací údaje – návod najdete ZDE.

Informace ze systému Bakaláři najdete také v mobilní aplikaci Bakaláři online, kterou najdete pro tablety a mobilní telefon v Google Play či iStore.

6. třídní fond

V průběhu školního roku se děti zúčastní ve školce mnoha akcí a aktivit, které financují rodiče. Aby se peníze nevybíraly opakovaně po malých částkách, má každé dítě větší obnos v tzv. třídním fondu, ze kterého se peníze postupně čerpají (každý čerpá pouze své peníze). Informace o vašich platbách (včetně plateb školného a stravného) a zaevidovaných výdajích najdete na webu platby.zsamsostrov.cz. Informace se dostupné pouze po přihlášení pomocí stejných přihlašovacích údajů jako na web Bakalářů.

Do konce července je potřeba poslat částku 800 Kčpokyny k placení najdete v horním menu platebního systému.

7. placení školky

Vzdělávání v mateřské škole je zpoplatněno. Zákonní zástupci dětí platí školné (netýká se předškoláků) a stravné. Výši platby a pravidla pro realizaci plateb řeší výše uvedené směrnice.

Platby se realizují předem, tzn. v srpnu se platí na září, v září na říjen atd. Výše platby je vidět na webu platby.zsamsostrov.cz (poplatek na září až na začátku srpna). Pokyny k placení najdete po kliknutí na odkaz v horním menu, přihlásit se musíte pomocí přihlašovacích údajů na web Bakalářů (viz výše).

8. ochrana osobních dat dětí a jejich zákonných zástupců

Většinu údajů, které ve škole evidujeme, shromažďujeme ze zákonných důvodů. Jsou ale data, ke kterým potřebujeme Vás souhlas. Na webu matrika.zsamsostrov.cz prosím do konce července vyznačte v části věnované GDPR souhlas či nesouhlas se zpracování dat – návod najdete na webu školy po kliknutí TADY. 

9. přístupový systém

Pro samostatný vstup do budovy školky v čase 6:00 – 8:00 hod, 12:00 – 12:15 hod. a 14:30 – 16:30 hod. mohou rodiče dětí a jimi pověřené osoby použít bezkontaktní klíčenku, kterou dostanou po zaplacení vratné zálohy 100 Kč (do konce července). Klíčenek můžete dostat více, stačí poslat více peněz.

Pokud si čip nekoupíte a v jiných časem, než jsou uvedené výše, můžete použít domovní telefon.

10. osoby, které mohou děti ze školky vyzvednout

Aby bylo možno kdykoliv ověřit totožnost osob, které jdou vyzvednout dítě ze školky, je nutné na web školy vyplnit jejich jména a číslo dokladu totožnosti (návod najdete ZDE). Údaje zaevidujte do konce srpna.

11. kontrola osobních dat dětí a jejich zákonných zástupců

Na webu školy najdete (ZDE) návod, jak zkontrolovat, případně změnit, osobní data evidovaná ve škole. 

autor příspěvku: Mgr. Fous Martin
vydáno: 29. 6. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Rozdělení dětí v MŠ

Rozdělení dětí v MŠ

Ve školním roce 2023/2024 budou ve školce čtyři třídy. V článku najdete odkaz pro zobrazení seznamů dětí.