logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Porcelánová školička

V pátek 7.10.2022 navštívily třídy 2.A a 3.A největší porcelánku v našem kraji Thun Nová Role. Žáci si prošli celý provoz od výroby, přes pece, glazurování a zdobení všech možných výrobků této porcelánky. Navštívili také místnost s ukázkami porcelánových servisů, které se zde od počátku vzniku této fabriky vyráběly.
Velmi poučné bylo pro žáky nejen vyprávění o porcelánce, dozvěděli jsme se též něco o vzniku kaolínové hmoty a na závěr exkurze jsme měli možnost ozdobit si vlastní hrníček, talířek nebo misku podle vlastního výběru.
Doufáme, že se nám znovu naskytne možnost podívat se na výrobu karlovarského porcelánu v dalších letech a naše návštěva v Thunu nebyla poslední. Na fotografiích se můžete podívat, jak se nám zdobení našich výrobků vydařilo.

autor příspěvku: Mgr. Klauková Dana
vydáno: 1. 11. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Den dětí na 1. stupni

Den dětí na 1. stupni

Oslava Dne dětí byla plná her a soutěží. Některé třídy vyrazily za město, další soutěžily na hřišti …

Techmanie Plzeň

Techmanie Plzeň

Třídy 2.A a 3.A vycestovaly do Plzně do Techmanie. Tradiční cíl exkurzí našich tříd se dětem moc líbil. Akci finančně podpořilo město Ostrov příspěvkem na dopravu.

Den matek

Den matek

Svátek maminek si připomněly mnohé třídy 1. stupně a děti pro ně vyrobily dárečky v keramické dílně. Třída 2.A nacvičila …