logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Porcelánová školička

V pátek 7.10.2022 navštívily třídy 2.A a 3.A největší porcelánku v našem kraji Thun Nová Role. Žáci si prošli celý provoz od výroby, přes pece, glazurování a zdobení všech možných výrobků této porcelánky. Navštívili také místnost s ukázkami porcelánových servisů, které se zde od počátku vzniku této fabriky vyráběly.
Velmi poučné bylo pro žáky nejen vyprávění o porcelánce, dozvěděli jsme se též něco o vzniku kaolínové hmoty a na závěr exkurze jsme měli možnost ozdobit si vlastní hrníček, talířek nebo misku podle vlastního výběru.
Doufáme, že se nám znovu naskytne možnost podívat se na výrobu karlovarského porcelánu v dalších letech a naše návštěva v Thunu nebyla poslední. Na fotografiích se můžete podívat, jak se nám zdobení našich výrobků vydařilo.

autor příspěvku: Mgr. Klauková Dana
vydáno: 1. 11. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Divadlo Karlovy Vary

Divadlo Karlovy Vary

V pondělí 27.2.2023 se téměř všechny děti 1. stupně naší školy zúčastnily divadelního představení v nádherném západočeském divadle v Karlových Varech. Po mnoha letech…

Svět zdraví a bezpečí

Svět zdraví a bezpečí

Třída 2.A se vydala do Karlových Varů na poučnou výpravu do centra Světa zdraví a bezpečí. Žáci zjistili, že doma i na ulici jim může hrozit nebezpečí…

Škola trochu jinak

Škola trochu jinak

Třídy 2.A a 2.B vyrazily na výtvarnou a tělesnou výchovu mimo školu …