logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Svět zdraví a bezpečí

V úterý 1.11.2022 se třída 2.A vydala do Karlových Varů na poučnou výpravu do centra Světa zdraví a bezpečí. Žáci zjistili, že doma i na ulici jim může hrozit nebezpečí v podobě neznámých osob. Naučili se odpovídat cizím lidem na dotěrné otázky a hlavně, jaké informace mohou či nemohou těmto osobám sdělovat. 

Hry, které hrajeme ve škole a zkoušíme obohatit slovní zásobu se nám velmi vyplatily. Ujistili jsme se, že popsat člověka, kterého vidíme jen krátkou chvilku není žádná legrace. Žáci pracovali v malých skupinkách, pozorovali stopy bot a pneumatik, otisky prstů, vlákna z oděvu a jiné stopy, které zanechal na místě pachatel.  

Nakonec se dětem podařilo odhalit pomyslného zločince vloupání do malého domku. Žáci zjistili, že umět pozorovat osoby i své okolí je velmi důležité, stejně jako znát svoji přesnou adresu. 

autor příspěvku: Mgr. Klauková Dana
vydáno: 1. 11. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Den dětí na 1. stupni

Den dětí na 1. stupni

Oslava Dne dětí byla plná her a soutěží. Některé třídy vyrazily za město, další soutěžily na hřišti …

Techmanie Plzeň

Techmanie Plzeň

Třídy 2.A a 3.A vycestovaly do Plzně do Techmanie. Tradiční cíl exkurzí našich tříd se dětem moc líbil. Akci finančně podpořilo město Ostrov příspěvkem na dopravu.

Den matek

Den matek

Svátek maminek si připomněly mnohé třídy 1. stupně a děti pro ně vyrobily dárečky v keramické dílně. Třída 2.A nacvičila …