logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Vánoce U Mušketýra

Stalo se již každoroční vánoční tradicí, že jeden z víkendů před Vánoci tráví třídy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami na předvánočním pobytu ve vejprtské chalupě „U Mušketýra“. Nejinak tomu bylo i v letošním roce, kdy osmáci s deváťáky poté, co v pátek 15.12. 2024 nejdříve absolvovali exkurzi v prostorách Parlamentu ČR v Praze okořeněnou účastí na Staroměstských vánočních trzích, přesunuli se nejdříve busem, následně pak i vlakem a znovu busem až do krušnohorského Nového Zvolání (místní části Vejprt), místa jejich předštědrovečerního setkání.

Program byl rozdělen do dvou ucelených bloků. V rámci prvního bloku si žáci sami připravili štědrovečerní krmi, skládající se ze zeleninovo-kuřecího vývaru, bramborového salátu a variace vepřových a kuřecích smažených řízků. Rovněž výzdoba společenské místnosti, vánočního stromku a balení vánočních dárků pro kamarády, vše leželo zcela na bedrech žáků 8.D a 9.C .

Část sobotního dopoledne jsme zasvětili návštěvě tradičních vánočních trhů u německých sousedů v překrásně vyzdobeném městečku Annaberg – Bucholz. Na rozdíl od jiných let vládlo v sobotu vlídné počasí, i tak však přišel vhod horký nealko „svařák“ či klasický Bratwurst mit Senf … Zbyla chvíle i na nákupy posledních vánočních dárečků, to se ale již pomalu přiblížil čas návratu do Vejprt k předštědrovečerní večeři a rozdávání dárků.

Slavnostně prostřená tabule ještě více umocnila výjimečnost okamžiku, atmosféra přátelství a kamarádství doslova prostoupila celou chalupou. Po večeři následovala dlouho očekávaná chvíle, kdy si žáci sami mezi sebou, za doprovodu tónů vánočních koled, předávali dárky, které si pro své kamarády a kamarádky připravili. Došlo i na slzičky dojetí, kdy někteří z obdarovaných dali průchod svým emocím. Vrcholem večera pak bylo předání poukazu opravňujícího k účasti na pobytově školním výletu na Korsice, žákyni, jejíž mamka ji tento pobyt nemohla bohužel dopřát. Díky solidaritě jejích spolužáků, kteří na předvánočním Dni otevřených dveří prodávali výrobky a část svého výtěžku věnovali právě této slečně, jakož i dobrovolným příspěvkům ze strany rodičů a zaměstnanců školy, podařilo se v této adventní sbírce vybrat částku, která zcela pokryje její náklady na pobyt na tomto netradičním výletě.

Dalším umocněním již tak výjimečného večera byla návštěva pana zástupce Hrušky s manželkou Markétou, kteří přinesli žákům darem svůj legendami opředený „lotuskový dort“ , po kterém se při nedělní snídani zaprášilo do posledního drobečku. Tato sladká tečka stala se dalším vyvrcholením našeho vánočního pobytu, po kterém již nezbývalo nic jiného než sbalit svá zavazadla a po třech dnech se navrátit do Ostrova ke svým rodičům …

 TAK ZASE ZA ROK … U MUŠKETÝRA … se těší autor článku, Mgr. Z. Kunc

autor příspěvku: Mgr. Kunc Zdeněk
vydáno: 20. 12. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Korsika 2024

Korsika 2024

V pátek 17.5. vyrazila skupina žáků z naší školy na zahraniční zájezd na Korsiku.

Setkání s hokejisty

Setkání s hokejisty

Nedávno se několik tříd z naší školy zdarma zúčastnilo hokejového utkání v Karlových Varech, na které si mohly přinést vlastnoručně vyrobené transparenty a zabojovat tak o zajímanou odměnu. Jako nejšikovnější tvůrce byla vybrána třída 8.D+9.C a její žáci navštívili KV Arénu, setkali se …

Vánoční turnaje

Vánoční turnaje

Ve dnech 20. a 21. prosince se konal první ročník Vánočního turnaje žáků 2. stupně. Dívky se utkaly v přehazované, chlapci soupeřili o titul nejlepší třídy ve florbale.