logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Setkání s hokejisty

Poslední den před jarními prázdninami, v pátek 9. února, si žáci 8.D a 9.C zpříjemnili návštěvou KV Arény, do níž byli pozváni coby vítězové soutěže o nejlepší třídní transparent na hokejovém utkání Tipsport extraligy mezi karlovarskou Energií a hokejisty HC Olomouc. I za normálních okolností jsme třída počtem jedinců neveliká, připočteme-li k tomuto faktu i vliv probíhající chřipkové epidemie, sešlo se nás v určený den před stadionem HC Energie pouhopouhých jedenáct (včetně třídního učitele).

Oděni v černobílých dresech karlovarských hokejistů nebo alespoň opásáni jejich klubovými šálami vstoupili jsme v doprovodu pana Kubelky (PR manažera klubu) do útrob KV Arény. Nejdříve jsme si prohlédli technické zázemí stadionu, shlédli jsme kabiny rozhodčích, technickou místnost videorozhodčích, navštívili rolbaře a technickou četu starající se o led a ostrá ostří bruslí hokejistů. Následovala prohlídka regeneračních místností klubu, návštěva šatny domácích hokejistů, dostali jsme se tedy i do míst, kam se za normálních okolností lze dostat jen velmi výjimečně.

Měli jsme možnost prohlédnout si i repliku velkého zlatého poháru pro vítěze Extraligy, který se hokejistům Energie podařilo za celou dobu existence klubu získat pouze jednou. Nadšení žáků z návštěvy KV Arény ještě umožnila skutečnost, že si mohli dle libosti vybrat fotografie současných hráčů Energie s jejich vlastnoručními podpisy. Překvapením však ještě pro tento den nebylo konec.

Aniž bychom to čekali, dostali jsme od  hráčů i podepsaný výroční hokejový dres z edice určené pro zápas pod otevřeným nebem v německém Klingenthalu. Je zbytečné zde popisovat, že zájem o tento skvost projevili beze zbytku všichni žáci. Je na panu učiteli, aby vymyslel soutěž týkající se karlovarského hokejového klubu, jejíž vítěz si posléze dres odnese (zatím je vystaven na čestném místě v naší třídě).

Další část tohoto skvělého dopoledne měli jsme možnost shlédnout předzápasový trénink extraligových hokejistů a to přímo ze střídačky hostujícího klubu. Po jeho skončení jsme byli trenérem vyzváni ke společnému fotografování s hráči přímo na ledové ploše, to nečekal opravdu nikdo, byl to prostě den plný překvapení.

Někteří z hráčů později ještě přišli mezi žáky, následovala další série fotografování se všemi 😊, debaty s hráči, blížil se však i čas, kdy jsme  se, ač neradi, s hokejisty museli rozloučit. Je čekal večerní zápas a nás odjezd zpět do Ostrova. Myslím, že mohu hovořit za všechny zúčastněné, jednalo se o velmi příjemné přátelské setkání, díky kterému má klub zcela jistě o několik nových věrných fanoušků více. Takže, Energie, do toho!!!

autor příspěvku: Mgr. Kunc Zdeněk
vydáno: 23. 2. 2024

Mohlo by vás zajímat …

Vánoční turnaje

Vánoční turnaje

Ve dnech 20. a 21. prosince se konal první ročník Vánočního turnaje žáků 2. stupně. Dívky se utkaly v přehazované, chlapci soupeřili o titul nejlepší třídy ve florbale.

Vánoce U Mušketýra

Vánoce U Mušketýra

Stalo se již každoroční vánoční tradicí, že jeden z víkendů před Vánoci tráví třídy žáků se speciálními vzdělávacími potřebami na předvánočním pobytu ve vejprtské chalupě …

Adaptační pobyt Vejprty

Adaptační pobyt Vejprty

V průběhu září 2023 proběhl na již dříve pobyty prověřeném místě ve vejprtské chalupě U Mušketýra adaptační pobyt pro žáky z 8.D a 9.C …