logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Informace pro rodiče dětí z budoucí přípravné třídy

1. informace o třídě

Ve školním roce 2024/25 bude otevřena jedna přípravná třída. Třídní učitelkou bude Bc. Lenka Hrubá.

2. školní řád a vnitřní řád školní družiny

Jedná se o důležité dokumenty, se kterým je vhodné se seznámit. Obsahuje mimo jiného práva a povinnosti dětí a jejich zákonných zástupců, informace o fungování školy a družiny, pravidla pro klasifikaci, placení družiny apod. Stáhnout si je můžete z internetových stránek školy po kliknutí ZDE.

3. schůzka s rodiči

V pondělí 13.5. se bude konat od 16:30 hod. schůzka zákonných zástupců dětí. Účast je nutná, protože se zde dozvíte mnoho důležitých informaci. Na setkání s třídní učitelkou přijďte prosím bez dětí.

4. seznamy školních potřeb

Seznam školních potřeb, které je potřeba pořídit do září, najdete ZDE.

5. zahájení školního roku

Školní rok 2024/2025 začíná v pondělí 2. září. Všechny děti se sejdou před budovou školy. Po krátkém přivítání a zahájení školního roku vyrazí do školy jako první prvňáci a za nimi děti z přípravné třídy se svým doprovodem. První den se děti nepřezouvají a ve škole se zdrží pouze do cca 8:45 hod.. Podrobnější informace budou na webu školy zveřejněné na konci srpna.

6. internetové stránky systému Bakaláři  matrika.zsamsostrov.cz

Na těchto internetových stránkách najdete velké množství cenných informací (rozvrh hodin a jeho změny, domácí úkoly atd.). Abyste se na ně mohli podívat, musíte získat přihlašovací údaje (u dětí, které nyní chodí do naší školky, se údaje nemění).  Návod, jak přihlašovací údaje získat, najdete ZDE.

Informace ze systému Bakaláři najdete také v mobilní aplikaci Bakaláři online, kterou najdete pro tablety a mobilní telefon v Google Play či iStore.

7. kontrola a doplnění osobních dat dětí a zákonných zástupců

Do školního systému Bakaláři jsme nakopírovali osobní údaje zadané na internet po zápise. Zkontrolovat je můžete na webu Bakalářů, případně opravit. Návod najdete TADY.

8. třídní fond a další platby rodičů

V průběhu školního roku se děti zúčastní ve škole a školní družině mnoha akcí a aktivit, které financují rodiče. Aby se peníze nevybíraly opakovaně po malých částkách, má každé dítě větší obnos v tzv. třídním fondu, ze kterého se peníze postupně čerpají (každý čerpá pouze své peníze). Informace o vašich platbách (včetně plateb družiny) a zaevidovaných výdajích najdete na webu platby.zsamsostrov.cz. Informace se dostupné pouze po přihlášení pomocí stejných přihlašovacích údajů jako na web Bakalářů (viz informace výše).

Do konce července je potřeba poslat částku 1000 Kčpokyny k placení najdete v horním menu platebního systému. U dětí, které nyní chodí do naší školky, stačí doplatit chybějící částku (platební údaje jsou stejné).

9. ochrana osobních dat dětí a jejich zákonných zástupců

Většinu údajů, které ve škole evidujeme, shromažďujeme ze zákonných důvodů. Jsou ale data, ke kterým potřebujeme Vás souhlas. Na webu matrika.zsamsostrov.cz prosím do konce července vyznačte v části věnované GDPR souhlas či nesouhlas se zpracování dat – návod najdete na webu školy po kliknutí TADY. Rodiče dětí z naší školky a přípravné třídy dělat nic nemusí (mají pravděpodobně souhlasy vyplněné).

10. školní družina

Pokud se rozhodnete využívat školní družinu, musíte do 31.5. vyplnit na internetu elektronickou přihlášku a do 25. srpna zaplatit poplatek na září (peníze musí být na účtu školy do konce srpna). Návod, jak přihlášku vyplnit, najdete ZDEPo vyplnění přihlášky vám přijde e-mail obsahující informace k placení družiny a také odkaz na pokyny k vyzvedávání dítěte z družiny pomocí bezpečnostního kódu.

Bude se hodit až v září:

  • pokyny k vyzvedávání dětí najdete ZDE
  • návod k informování školy o změně odchodu z družiny je TADY

 

11. přístupový systém

Pro vstup do školy a odchod ze školy používají děti bezkontaktní klíčenku, kterou dostanou po zaplacení vratné zálohy 100 Kč (do konce července). Informace k platbě najdete na webu školy v platebním systému. Rodiče mají na webu Bakalářů průběžné informace o příchodu dítěte do školy či jeho odchodu. Rodiče dětí z naší školky čipy vrátí v MŠ na konci června (záloha bude vrácena v průběhu prázdnin).

Jeden z důvodů, proč máme ve škole přístupový systém, je popsán ZDE.

12. školní jídelna

Dětem ve škole vaří obědy společnost Primirest. Zájemci o jídelnu dostanou přihlášku na schůzce 13.5. Vyplněné přihlášky je potřeba vhodit do schránky na dveřích do základní školy do konce června.

Obědy je nutné zaplatit až v srpnu, kdy budou přihlášky zpracované (informace o cenách jsou ZDE).

Pokud bude dítě chodit do družiny, je nutné, aby chodilo i na obědy.

autor příspěvku: Mgr. Fous Martin
vydáno: 4. 5. 2024

Mohlo by vás zajímat …

Republikové finále

Republikové finále

Postoupit v některé soutěži do ústředního kola je výjimečný úspěch. Jedné naší žákyni se to povedlo po vítězství v krajském kole …